XCIV. Ifjúsági Országos Bajnokság

2022-06-06

A negyedik nap döntőivel véget ért az Ifjúsági Országos Bajnokság Kaposváron, a Csík Ferenc versenyuszodában. Az első napi bravúros ezüstérem után Horváth Levente úszó szakosztályunk versenyzője szombaton 200 méter mellen, vasárnap pedig 50 méteres mellúszásban állt rajthoz.

200 mellen az előfutamokban 38 fő küzdött a 8-as döntőbe kerülésért. Horváth Levente taktikus versenyzéssel az ötödik helyen került a fináléba. A délutáni döntőben egyéni legjobbját megjavítva a 4. helyen végzett.

Az 50 méteres mellúszásban 68.an indultak. Mivel a verseny nyílt volt külföldiek is indulhattak, de a magyar bajnoki helyezésekbe nem számítottak bele. A rendkívül szoros előfutamokban Horváth Levente a 7. idővel került a döntőbe. Délután nagyot javítva legjobbján, 4 századdal lemaradva a dobogóról a magyar ifibajnokság 4. helyét szerezte a legrövidebb mellúszó számban.