Visszatekintés Mármarosi Alexa és Marcell újra dobogóra állhattak ! (2024.06.16)

2024-10-01

A Magyar Kerékpáros Szövetség által kiírt Liga Kupa 8. fordulójára az iszkaszentgyörgyi Kastély környékén került sor. 7,8 km-es pár kisebb dombbal tarkított, de inkább sík, szélnek kitett körpályát találtak ki a szervezők.

Először az U15 fiúk indultak 5 körre majd 1 perccel később az U13 fiúk a WU17 lányokkal 3 körre. Utóbbiaknál egy korai szökést már nem tudtak utolérni, de a mezőnybefutón Mármarosi Alexa nagyszerű hajrával nyerte a sprintet és szerzett ezüstérmet. Mármarosi Manuel a mezőny után érkezve lett 4. az U13- fiúknál, de még mindig nagy előnnyel vezet az összetettben.

Az 5 körös viadalon az utolsó km, emelkedővel lejtővel és két kanyarral tűzdelt útvonalához Mármarosi Marcell nagyszerűen alkalmazkodott és idén először a véghajrán szerezte meg a bronzérmet. Rádi Noel aktívan versenyzett, de a mezőny után érkezve lett 13.

Végül az U17 fiúk az idősebb Masterekkel közös mezőnyben indulva egyből 50 km/h sebességgel kezdtek. A szinte végig nagytempójú futam utolsó km –eihez érve addig is aktívan versenyző Tulok-Darida Simon robbantott. Simon hiába tudta szétszakítani a mezőnyt hosszú hajrájával, korcsoportja riválisai résen voltak és négyen is le tudták sprintelni a végén.