Újabb egyesületi csúcsok úszóinknál!

2021-11-09

XII. Matricakupa Százhalombatta,2021.11.6-7.

A hét végén a Sportközpont úszói a Százhalombattán rendezett két napos Matrica kupa nemzetközi úszóversenyen vettek részt. A verseny erősségét mutatta az olimpiai 3. helyezett Kapás Boglárka, a vietnami válogatott, és sok évjáratos ranglistavezető részvétele.

Szombaton a 2009 és idősebb évjárat versenyzett. Versenyzőink sok egyéni csúcsot úsztak, de az alapozó időszak hiányosságai a verseny végére megmutatkoztak. Legjobb teljesítményt Horváth Levente produkálta 100 méteres mellúszásban az abszolút 3. helyet szerezte meg. Teljesítményével, ami új felnőtt egyesületi csúcs is, az évjáratos ranglista első helyére került. Kiemelkedett még a mezőnyből Horváth Luca 100 méter hátúszás eredménye, ami az idei évjáratos ranglista 3. ideje.

Jobb eredmények:

Felnőttek:

50 m gyors:

4. Horváth Luca 0:27,34 Új egyesületi felnőtt csúcs !

50 m hát:

2. Horváth Luca 0:30,60

50 m mell:

5. Horváth Levente 29,66 Új egyesületi felnőtt csúcs!

100 m hát:

5. Liszkai Péter 1:00,17

1. Horváth Luca 1:03,85

100  m mell:

3. Horváth Levente 1:03,69 Új egyesületi felnőtt csúcs !

5. Beke Dorián 1:13,63

Vasárnap a 2010 és fiatalabb korosztály részvételével folytatódott Százhalombattán a Matrica Kupa. Egyesületünk három versenyzővel képviseltette magát. Kovács Lívia, Szentendrei Szaffi, és Kiss Ábel remek úszásukkal egyéni legjobb idejüket teljesítve kerültek az élmezőnybe.

Szaffi végül szoros versenyben, minimális különbségekkel, éppen lemaradva a dobogóról mindhárom versenyszámában (50 m mell, 100 m vegyes, 100 m gyors) értékes 4. helyezéseket szerzett.

Ábel technikailag is sokat fejlődött az utóbbi időszakban ez eredményeiben is megmutatkozott. 50 m hátúszásban 3., 50 m gyorsúszásban 5. helyezett lett.

Lívia rövid pályán is folytatta legjobb időeredményinek lefaragását. 100 m pillangó úszásban 1. helyen végzett, 100 m vegyesúszásban 3. lett. 200 m vegyesúszásban az idősebb korosztály versenyzői közt mérette meg magát, ahol 7. helyezést ért el. Az 50 m gyorsúszásnál még benne volt a 200 vegyes fáradtsága, de így is nagy küzdelemben, szép úszással,  kis különbséggel lemaradva 4. helyen csapott célba.