Sakk

Szekszárdi Sakk Klub

 

A szekszárdi sakkozásnak komoly múltja van. 1960-as években a Szekszárdi TÁÉV, majd utódai a KSZE Szekszárd, KAD SC, Gépelem SE, Szekszárdi Sakk Egyesület voltak, ahol rengeteg fiatal és idős választotta kikapcsolódásul a harcászatot 64 mezőn.

Az 1990-es év közepétől ráadásul a Szekszárdi Rendőr Sakk Egylettel együtt, nagyjából egy évtizedig két egyesülete is volt a megyeszékhelynek.

Később változtak az idők, az egykori vezetők elhunytak, vagy mással foglalkoztak, így 2014-től egyetlen aktív sakkegyesülete sem maradt Szekszárdnak.

Tíz év csipkerózsika álmából kelt fel 2024. május 11-én az új egyesület, a Szekszárdi Sportközpont Sakk Szakosztálya (rövid néven: Szekszárdi Sakk Klub). Az alakuló ülésen, a Scarabeus rendezvényteremben 27 fő jelent meg, köztük a 7 éves Halasi Beni és a 93 éves Keller Feri bácsi is.

 

A szakosztály elnöke Gál Péter sakkoktató, versenyző, versenyszervező, és versenybíró. A Tolna megyei Sakkszövetség elnökségének tagja, elkötelezett híve a sakkozásnak és népszerűsítésének.

 

A szakosztály céljai között van a fiatalok és az idősek tábla mellé csábítása, sakkos közösség építése és sakkos rendezvények (versenyek, előadások) létrehozása, szervezése.

 

Szeretettel várjuk a sakk után érdeklődőket legyenek akár fiatalok, vagy idősek – amatőrök, vagy profik!

Klubestünket a Gyűszűbirtokon tartjuk (Szekszárd, Sárköz u. 11-14.) csütörtökönként 17.30-19.30 között! (A klubestek szeptembertől júniusig vannak, tehát júliusban és augusztusban szünetelnek.)

 

A szakosztállyal, vagy bármilyen sakkos kérdéssel bátran keressék Gál Pétert! E-mail: [email protected], Telefon: +3620-3610850

 

Végezetül pár gondolat arról, hogy mire és miért van jó hatással a sakk? Szinte mindenki tudna erre több példát mondani, de íme pár – a teljesség igénye nélkül:

Problémamegoldás, logikai gondolkodás, memória fejlesztése, koncentráció és fókusz javítása, stratégiai gondolkodás, tervezés, döntéshozatal, versenyszellem és fair play, stb.

És természetesen nem csak a fiataloknak ad sokat, hanem az időseknek is! Hogy miben?

Mentális élesség megőrzése, szellemi aktivitás, kognitív stimuláció, memória fenntartása és javítása, társas kapcsolatok, stressz csökkentése, önbizalom és önértékelés növelése, stb.

 

 

Támogatók