Szekszárdi Sportközpont

Sikeres évet zárt a Sportközpont atlétika szakosztálya

2017-01-06

Sikeres és eredményekben gazdag szezont zárt atlétikai szakosztályunk. Akik szeretik a statisztikákat, azoknak most igazi csemegét szolgálunk: alább összefoglaltuk a 2016-os évet a számok, érmek és eredmények tükrében.

Arany (7):            Szemerei Levente – fedett pálya 1500 m ifi

Szemerei Levente – fedett pálya 3000 m ifi

Szemerei Levente – mezei OB ifi

4×1500 m váltó (Takács Krisztián, Deák Bálint, Csereklei Krisztián, Szemerei Levente) junior

Erdélyi Zoltán – távolugrás U23

Szemerei Levente – 3000 m ifi

Máté Fanni – gerelyhajítás ifi

Ezüst (8):             Erdélyi Zoltán – fedett távolugrás felnőtt

Dancsó Dorottya – fedett magasugrás újonc

Dancsó Dorottya – magasugrás újonc

serdülő magasugrás csapat – Fekete Gergő, Németh Mátyás, Rittberger András, Porkoláb Ákos

Szemerei Levente – 1500 m ifi

Holacsek Vanda – súlylökés serdülő

Indaia Ivett – hármasugrás felnőtt

serdülő hatpróba csapat – Porkoláb Ákos, Fekete Gergő, Rittberger András, Dékány Botond

Bronz (5):            Máté Fanni – gerelyhajítás Téli Dobó OB ifi

Erdélyi Zoltán – magasugrás U23

Erdélyi Zoltán – hármasugrás U23

Deák Bálint – 3000 m akadály junior

Csereklei Krisztián – 3000 m akadály ifi

  1. hely (7): Németh Mátyás – fedett magas , serdülő

Erdélyi Zoltán – fedett 7próba, felnőtt

Ignácz Dániel – fedett 7próba, junior

Ignácz Dániel – fedett magasugrás, junior

Csereklei Krisztián – 1500 m, ifi

serdülő távolugrás csapat: Fekete Gergő, Porkoláb Ákos, Dékány Botond, Rittberger András

ifi magas csapat: Angyal Balázs, Soós Ádám, Kóka Gergő

  1. hely (3): Deák Bálint – fedett 3000 m, junior

Deák Bálint – 5000 m, junior

Schilli Péter – magasugrás, újonc

  1. hely (3): Ignácz Dániel – fedett hármasugrás, junior

4×200 m váltó, felnőtt: Erdélyi Zoltán, Rittberger Dániel, Zilai János, Őry Tamás

Schilli Péter – távolugrás, újonc

VII. hely (5):       Deák Bálint –fedett 1500 m , junior

Ignácz Dániel – hármasugrás, junior

Erdélyi Zoltán – távolugrás, felnőtt

Zsigmond Előd – 3000 m akadály, felnőtt

serdülő 100 m gát csapat: Fekete Gergő, Rittberger András, Porkoláb Ákos, Dékány Botond

VIII. hely (9):      Fekete Gergő – fedett magasugrás, serdülő

Fekete Zsófia – 200 m, ifi

Őry Tamás – távolugrás, U23

Ignácz Dániel – magasugrás, junior

Angyal Balázs – magasugrás, ifi

Németh Mátyás – magasugrás, serdülő

Holacsek Vanda – diszkoszvetés, serdülő

Dancsó Dorottya – ötösugrás, újonc

Porkoláb Ákos – hatpróba, serdülő

Összesen 20 db dobogós helyezés + 27 db IV-VIII. hely = 47 db

A bajnoki érmek és helyezések eloszlása korosztályonként – 2016

KorosztályIgazolt versenyzőkAranyEzüstBronzIV. helyV. helyVI. helyVII. helyVIII. helyÖsszesen (db)Pont
Újonc/ U14 (2003)9 fő –2 – –11 –1522
Serdülő/U16 (01-02)15 fő –3 –2 – –141037
Ifjúsági/U18 (99-00)12 fő5122 – – –21271
Junior/U20 (97-98)7 fő1 –1321211145
Utánpótlás/U23 (94-96)2 fő1 –2 – – – –1421
Felnőtt4 fő –2 –1 –12 –626
49 fő7db8db5db8db3db3db5db9db48222
8 pont7 pont6 pont5 pont4 pont3 pont2 pont1 pont

A bajnoki érmek és helyezések eloszlása versenyzőnként – 2016

AranyEzüstBronzIV. helyV.helyVI. helyVII. helyVIII. helyÖsszesen
Szemerei Levente4,251 – – – – – –41 pont
Erdélyi Zoltán1121 –0,251 –34,75 pont
Deák Bálint0,25 –112 –1 –23 pont
Ignácz Dániel – – –2 –11116 pont
Dancsó Dorottya –2 – – – – –115 pont
Máté Fanni1 –1 – – – – –14 pont
Csereklei Krisztián0,25 –11 – – – –13 pont
Holacsek Vanda118 pont
Németh Mátyás0,25117,75 pont
Indaia Ivett17 pont
Schilli Péter117 pont
Porkoláb Ákos2×0,250,250,2516,25 pont
Fekete Gergő2×0,250,250,2516,25 pont
Rittberger András2×0,250,250,255,25 pont
Dékány Botond0,250,250,253,5 pont
Angyal Balázs0,3312,66 pont
Őry Tamás0,2512,5 pont
Takács Krisztán0,252 pont
Zsigmond Előd12 pont
Kóka Gergő0,331,66 pont
Soós Ádám0,331,66 pont
Rittberger Dániel0,251,5 pont
Zilai János0,251,5 pont
Fekete Zsófia11 pont