Pályabajnoki érmek kerékpárosainknál!!

2023-07-06

Vasárnap rendezték az U13 és U15, valamint a WU15 Országúti Magyar Bajnokságot.  A helyszín hagyományosan  Tamási volt.  Az U13 és WU15 16 km-es távja Pincehelyen rajtolt, majd délután Tamásiban az U15 56 km-es távja. Mindkét verseny célja a Gyönk határában lévő 1 km-es meredek emelkedő tetején volt.

Délelőtt Mármarosi Alexának majdnem sikerült a bravúr, mert  sprinter létére csak 5 másodpercre volt a bronzérmestől.

Délután pedig Tulok-Darida Simonnak sikerült egyedüliként megszöknie a mezőnytől 10 km-re a céltól, de sajnos utolérték, és már nem volt ereje a legjobbakkal hajrázni a meredek végbefutón.

Hétfőn a Tamási cement pálya adott otthont az utánpótlás pálya Bajnokságnak, és a Pálya Kerékpár Országos Diákolimpia döntőjének  is. 200, 500 és 1000 m-en küzdöttek meg egymással a fiatalok. Itt már több babér termett a Szekszárdi Sportközpont legjobbjainak. Mármarosi Alexa két ezüst és egy bronzérmet szerzett Tulok-Darida Simon pedig két ezüsttel lett gazdagabb.

Az U13 és U11 fiúknál Mármarosi Manuelnek és Adriánnak, valamint Rádi Noelnek a tisztes helytállás és a tapasztalat szerzés volt a cél.