Népes szekszárdi csapat indult a Mezei Liga második futamán

2016-11-14

A Szekszárdi Sportközpont atlétika szakosztályának távfutói is rész vettek a november 12-én szombaton megrendezett Mezei Liga sorozat második fordulóján, a Veszprém melletti Nemesvámoson. Az időjárás nem kedvezett a versenyzőknek, a nagy hideget komoly esőzés, néhol havazás nehezítette, a viharos szél, már csak hab volt a tortán. Ráadásul mivel mezei futásról van szó, a sárból sem volt hiány a pályán.

A mostoha időjárás ellenére az utóbbi évek legnépesebb szekszárdi csapata indult a versenyre, 10 futónk érkezett a megmérettetésre.

A verseny a gyermek futamokkal indult, ahol az ovis korosztálytól a 12 éves korig mindenki megmérethette magát. A szekszárdi fiatalok szépen helytálltak az országos mezőnyben. Bár a verseny az igazolt versenyzőknek (2004-nél idősebb) volt pontszerző futam, a nagy egyesületek elhozták városuk fiatal futóit is, így szép számú mezőnyök alakultak, a rossz időre ellenére is.

img_0205_1200

Szekszárdi eredmények: Gaál Noémi (2008-2009) 1000m 1. hely

Tuller Zea (2006-2007) 1000m 7. hely

Felkl Benjamin (2005) 2000m 3. hely

Csúcs Péter (2005) 2000m 8. hely

Gaál Ádám (2005) 2000m  9. hely

A fiatalok után következtek a már rutinos, pontszerző futamban induló atlétáink. A versenyen célhoz állt az egész magyar távfutó mezőny, így a szurkolók nagyon színvonalas, izgalmas versenyeket láthattak. A szekszárdi eredmények közül kitűnik Szemerei Levente kemény futása. Levente 30 (!!!) másodperces előnnyel nyerte meg saját korosztályának futamát. Ez az eredmény egy remek visszaigazolás neki és edzőjének Szőke Gergőnek, hogy jó úton haladnak a felkészülésben. Jövőre legnagyobb célja a Kenyában rendezendő szabadtéri ifjúsági világbajnokságra való kijutás, illetve a jövőre Szlovákiában rendezendő mezei Európa Bajnokságon való részvétel.

img_5580_1200

Szekszárdi eredmények: Kéri Zsombor – serdülő korcsoport – 4000m 24. hely (19:15)

Szemerei Levente – ifjúsági korcsoport – 5000m 1. hely (17:17)

Elek Zita – junior női korcsoport – 5000m 9. hely (23:37)

Deák Bálint – utánpótlás korcsoport – 8000m 10. hely (30:51)

Takács Krisztián – amatőr futam – 5000m 1. hely (19:08)

A Mezei Liga következő állomása hazai pályán kerül megrendezésre november 27-én Sötétvölgyben.