Négy érem a mezei bajnokságról!

2023-03-20
A Magyar Atlétikai Szövetség Gödöllőn rendezte a 115. Mezei Futó Magyar Bajnokságot
 Szakosztályunk az elmúlt évek legsikeresebb mezei bajnokságát zárta. Futó szakágunk számára az egyik legnagyobb erőmérő versenynek számít a gödöllői. A  versenyre több mint 700 nevezés érkezett.
Gyermek futamokkal kezdődött nap, ahol Janács Árpád  az U12-es fiú mezőnyben a hetven fős futam IV. helyén végzett.
Az U16os korosztályban a fiúk számára 4500 méter volt a táv.  Az Acsádi Bence, Vesztergombi Barnabás, Molnár Gergő trió a csapatversenyben váratlanul jó egyéni helyezéseiknek köszönhetően – 49 helyezési ponttal –  a harmadik  helyen végzett.
Hasonló távon versenyztek az U18-as korosztályban a lányok, ahol a   triatlonos leányok (Vas Eszter,Koller Száva,Koller Kamilla)  csapatban a soproniak mögött második helyen végeztek.
 Az utolsó szekszárdi érdekeltségű futamban jött az igazi csattanó, és a nap legjobb eredménye. Az U18-as korosztály férfi versenyében Gyányi Zsombor Buda harmadik helyen ért célba a 6000 méteres távon, míg a U18-as férfi csapatunk  Végh Zsomborral (4. hely), Mészáros Balázzsal (7. hely), Plessz Gáborral (13. hely) magyar bajnoki címet szerzett.
Gratulálunk a versenyzőknek, valamint Szőke Gergő és Balogh Ádám, edzőknek!