Kerékpáros aranyak Debrecenből.

2023-03-24

Szombaton szép napos időben Debrecen melletti Bocskaikert adott otthont délelőtt az Országos Diákolimpiai Döntő egyéni időfutam versenyeinek, majd délután a Hajdú Kupa mezőnyversenyeinek. Vasárnap pedig a pallagi Velopark 800 m-es körpályáján zajlottak a Főnix kupa kritérium versenyei. Szekszárdról  a Sportközpont öt kerékpárosa vett részt az eseményeken, ahol Mármarosi Alexa és Tulok-Darida Simon értek el kiemelkedő eredményeket.

A IV. korcsoportos fúk 6km-es időfutamversenyében Tulok-Darida Simon, a Garay János Általános Iskola tanulója nem talált legyőzőre és diákolimpiai aranyérmet szerzett. Ugyanebben a korcsoportban a lányoknál hasonló távon Mármarosi Alexa, a Dienes Valéria Általános Iskola tanulója bronzérmes lett.

Délután a Hajdú Kupa  W15 19 km-es mezőnyversenyében Mármarosi Alexa megszerezte első győzelmét a Szekszárdi Sportközpont színeiben.  Az U11-esek 10 km-es mezőnyversenyében Mármarosi Adrián harmadik lett.

A vasárnapi kritériumon  négy érmet is szereztek versenyzőink. Tulok-Darida Simon, Mármarosi Alexa, Mármarosi Adrián és Mármarosi Marcell is dobogóra állhatott.