Hild Zsanett dobogós az országos gyermek bajnokságon

2019-07-26

Több mint 500 úszó mérte össze tudását július 17-20-a között a Győrben megrendezett Országos Gyermek Bajnokságon.

A Szekszárdi Sportközpont úszó szakosztályát négyen képviselték: Hild Zsanett, Szabó Dorka, Roszkopf Norman és Dobrovolni Emma. Közülük csak Zsanettnek volt döntőbe jutási esélye, a többieknek egy kitűnő tapasztalatszerzés volt a cél.

Zsanett 50 méter gyorson a várakozások ellenére egy hajszállal lemaradt a döntőről, azonban 400 méter gyorson felnőtt egyesületi csúcsot úszva a hatodik helyet szerezte meg.

Balszerencse, hogy az egyik legerősebb száma a 100 méter gyors előtt gyomorrontás tünetei voltak észlelhetők nála, ezért nem tudott maximális teljesítményt nyújtani és „csak” a 9. helyet szerezte meg.

A verseny végére egészségi állapota megjavult, és a 200 gyors előfutamában jó idővel került a délutáni döntőbe, ahol nagy csatában legjobbját 2,5 másodperccel megjavítva a harmadik helyen végzett.