Fiatal atlétáink ismét eredményesek voltak

2024-06-11

Hazai pályán is ügyesen szerepeltek U14 és U16 korosztályos atlétáink

Június 8-9-én atlétika szakosztályunk rendezte az U16 és U14 Területi Bajnokság Centrum régiójának 2. fordulóját. 12-15 éves atlétáink nagyszerűen harcoltak a nagy hőséggel, és a nagy létszámú mezőnyökkel. A versenyen elinduló 31 szakosztály közül az érmek számának tekintetében 22 éremmel a Szekszárdi Sportközpont Nkft. atlétika szakosztálya szerezte a legtöbb érmet. Az edzők és a versenyzők mellett versenybíróink is jól végezték munkájukat: ismét sikeresen rendeztünk meg egy nagy versenyt. Kiemelkdett Sipos Florina Hanna teljesítménye, aki közel 60 méteres dobással nyerte a vortexhajítást és helyből ötösugrás versenyszámban is első helyezett lett. Az U16 korosztályban Molnár Gergő szerzett két aranyérmet, középtávfutónk jó felkészülése hozza meg a sikert számára és szakosztályunk számára is.

U16

Aranyérmesek: Gréczy Bálint – gerelyhajítás, Kiss Bendegúz – ötösugrás, Molnár Gergő – 1500 méter akadály és 3000 méter

Ezüstérmesek:  Gréczy Bálint – diszkoszvetés, Gréczy Dániel – gerelyhajítás,  Lakatos Ádám – vortexhajítás

Bronzérmesek: Gréczy Dániel – diszkoszvetés, Kiss Bendegúz – távolugrás és magasugrás