Érmekkel és egyéni csúcsokkal zárták a régiós szezont úszóink

2026-06-22

Június 13-án Kaposváron rendezték meg az 1. MCM-Diamant Úszóverseny 3. fordulóját. A korosztályos országos bajnokságok előtti utolsó régiós versenyen 25 egyesület 271 versenyzője állt rajthoz, hogy érmekért, országos bajnoki szintidőkért és aranyjelvényes minősítésekért küzdjön.

A Szekszárdi Sportközpont 17 úszóval vett részt a megmérettetésen. Versenyzőink számos egyéni csúcsot értek el, és több dobogós helyezéssel térhettek haza.

A legeredményesebb teljesítményt Kiss Ábel Márk és Nagy Franciska Rebeka nyújtotta. Kiss Ábel Márk 200 méter hátúszásban aranyjelvényes szintet teljesített, míg Nagy Franciska Rebeka 50 méter pillangóúszásban megdöntötte a felnőtt egyesületi csúcsot.

Dobogós eredmények

Felnőtt korosztály

  • Beke Dorián: 100 m gyors 2. hely, 50 m hát 1. hely, 100 m hát 1. hely

Serdülő korosztály

  • Nagy Franciska Rebeka: 50 m gyors 1. hely, 100 m gyors 1. hely, 50 m hát 2. hely, 50 m pillangó 1. hely
  • Végh Hunor Mór: 100 m gyors 2. hely, 50 m gyors 3. hely, 50 m hát 2. hely

Gyermek korosztály

  • Kiss Ábel Márk: 100 m hát 3. hely
  • Marokity Dragan: 50 m hát 3. hely
  • Meixner Dominik: 50 m mell 2. hely, 100 m mell 2. hely

Cápa korosztály

  • Varga Emerencia: 50 m gyors 1. hely, 200 m gyors 1. hely, 100 m gyors 2. hely

Delfin korosztály

  • Oláh Sarolta: 100 m gyors 2. hely, 50 m gyors 1. hely, 200 m gyors 3. hely, 50 m hát 1. hely
  • Sárkány Mira: 100 m gyors 1. hely, 100 m hát 1. hely, 50 m gyors 2. hely, 200 m gyors 2. hely, 50 m hát 2. hely

Gratulálunk valamennyi versenyzőnek és edzőiknek az elért eredményekhez, és sikeres szereplést kívánunk a közelgő országos bajnokságokon!

Támogatók