Cyclo Cross OB, Fonyód

2023-01-17

Giro menővel, és világbajnoki ezüstérmessel a mezőnyben Fonyódon rendezték a Cyclo-cross Magyar Bajnokságot.

A tavalyi Master országúti OB után ismét Fonyód adott otthont egy rangos kerékpárversenynek, de most először Cyclo-Cross Országos Bajnokságnak. A verseny húzónevei Dina Márton (ATT Investments Cseh Konti, Gemenc kupákon résztvevő csapat, 2021-ben Giro menő) és Vas Kata Blanka (SD Worx  Női Tour de France-on résztvevő csapat, WU23 Cyclo-Cross Világbajnoki és Welit Európa Bajnoki ezüstérmes ill. MTB Olimpiai  és Országúti VB. 4.) versenyzők voltak, akik természetesen fölényes győzelmeket arattak az elit kategóriákban, és nyerték el a „Szegzárdi” Dúzsi Pincészet borválogatását is.

A vasárnapi korosztályos futamokban a Szekszárdi Sportközpont öt kerékpárosa is részt vett. Először az U11-13 korcsoportúak vágtak neki a fonyódi Kossuth erdő területén kijelölt, de még rövidített körnek. Itt Mármarosi Manuel, és öccse Adrián voltak érdekeltek. Ez utáni rajtban az U15-17-esek következtek, ahol Mármarosi Marcell és nővére Alexa ill. Tulok-Darida Simon versenyeztek már a felnőttekével azonos, hosszabb, nehezebb, technikásabb körben. Sportolóink reális célkitűzése a tisztes helytállás volt, mert többüket is betegségek hátráltatták a közelmúltban. Ennek megfelelően szerepeltek, ami, márciusban kezdődő fő szakágukra az országútira készülve biztató képet mutatott.