Budapesten versenyeztek atlétáink

2021-02-18

A fővárosi SYMA csarnokban összetett bajnokságot rendeztek hétvégén. A Szekszárdi Sportközpont három atlétával képviseltette magát az U18-as korosztályban. Barna Tamás és Hamar János hatpróbában, Posta Flóra ötpróbában állt rajthoz.

A szombati nap nagyon jól kezdődött Hamar János és Barna Tamás is remek egyéni csúcsot futott 60 méteren. Janó 7.48, míg Tomi 7.60 alatt ért célba. Következett a súlylökés, ahol a gyakorlás teljes hiányának ellenére mindkét fiú jól teljesített: Hamar Janó 10 méter két centire, Tomi közel 9 méterre lökte az 5 kilós súlygolyót. Az első nap befejező száma a mumusnak számító távolugrás volt, melyet a harmadik, befejező sorozatban mindketten megmentettek. Janó 560 centire repült, Tomi 531 centit ugrott.

Vasárnap már három versenyző utazott Budapestre. Posta Flórára hosszú nap várt, öt számot teljesített, egész nap versenyezve. Végül két egyéni csúccsal – 60 méter gát és súlylökés – az erős mezőnyben a 13. helyen végzett. Janó és Tomi a második napot is nagyon jól kezdték: nagy egyéni csúcsokat futottak 60 gáton. Majd nagyon rövid pihenő után kiválóan ugrottak magasat, Tamás 155 centit ugrott. Janó 170 centivel beállította egyéni csúcsát, és ezzel öt szám után feljött a negyedik helyre összetettben. Tomi 1000 méteren hozta magát, 3 percen belül futott. Janó pedig elindult az erősen kezdő mezőnnyel, ami 600 méter után megbosszulta magát. A bőven három percen kívüli időnek – és az ellenfelek jó futásának – „köszönhetően” végül visszacsúszott a hetedik helyre. Barna Tamás a 10. helyen végzett.

Folytatás két hét múlva az egyéni bajnokságon!