A Szekszárdi Sportközpont kerékpáros szakosztálya legeredményesebb szezonját zárta !

2023-10-03

Tulok –Darida Simon és Mármarosi Manuel nyertea „Délenmindenjobb” Pécsi Kupa sorozat összetettjét Mármarosi Alexa ezüstérmes!

Szeptember 16-án Magyarhertelendről indult Az Országos Hegyi Bajnokság utánpótlás mezőnye és 17 km versenyzés után a mecseki Lapis tetőn értek célba. Versenyzőink talán az országúti szezon végére egy kicsit el is fáradtak a edzőtáborok és a 140 versenynap teljesítése végeztével. Így csak két top 10-es eredmény jött össze. A Pécsi TV toronynál megrendezett eredményhirdetésen nem csak a hegyi Ob, hanem a „Délenmindenjobb” Pécsi Kupa 6 versenyből álló sorozat összetettjének is megtartották az eredményhirdetését. Itt három versenyzőnk az előző hétvégéhez hasonlóan dobogóra állt. Mármarosi Alexa újra ezüstérmes, öccse Manuel viszont Tulok –Darida Simonnal együtt viszont már megnyerték korcsoportjuk összetettjét.

Ez nagyon szép befejezése volt a 2023 évi országúti, pálya és MTB szezonnak, ahol összesen 140 versenynapon  öt versenyzőnk „számtalan” (44-szer 2. és 3. helyezés ) dobogós eredményen túl, három versenyzőnk 22 győzelmet, amiből 1 OB és két külföldi, 6 OB ezüstöt és 2 OB és 2 külföldi bronzot szerzett.

Ezek után az októbertől induló Cyclo-cross szezonban is bízunk a jó szereplésben.

.

Eredmények

Hegyi OB Magyarhertelend – Lapis tető

WU15                                       17 km                    Szekszárdi Sportközpont