Hosszú ideje megoldandó probléma a városi uszoda fejlesztése. A jelenlegi infrastruktúra már nem elegendő az egyre nagyobb igények kielégítésére. Az uszoda korszerűtlen, energetikailag elavult, fenntartása rendkívül költségessé vált. A medencék méretei nem felelnek meg a szakszövetségek szabályainak, így jelenleg az úszók mellett a közel száz igazolt vízilabdázó versenyzése sem megoldott.
Ennek tudatában a sport-és társasági adóról szóló törvényben foglaltak szerint az önkormányzat 100%-os tulajdonában lévő Szekszárdi Sportközpont Nonprofit Kft. vízilabda sportágban sikeresen pályázott egy új, fedett sportuszoda építésére.
Az épületet a Fürdő építése előtt készített beépítési koncepcióterv alapján a strand főépületéhez kapcsolódik, így tovább bővül a sportközpont. A különböző sportszolgáltatások kölcsönösen erősítik egymást, ami lehetőséget teremt nagyobb sportesemények és edzőtáborok szervezésére.
FUNKCIÓK
Medencék
Az úszásoktatás részére készül a 80cm vízmélységű 8*16 méteres tanmedence. Tere közvetlenül kapcsolódik a nagymedencéhez és körüljárója három oldalon, így a szárazedzésekhez is ad felületet. Az előcsarnokból átlátható, így a növendékek kísérői a medencetéren kívülről is figyelemmel kísérhetik az oktatást. A kismedence tere – bár közvetlen kapcsolata van a nagymedencével – mégis egy teljesen elhatárolt terület, melynek főbb előnyei a következők:
- gyermekek biztonsága
- akusztika
- vízhőmérséklethez igazítható léghőmérséklet – kisebb energiafelhasználás
- párhuzamosan tartható vízilabda mérkőzés vagy verseny
Úszás és vízilabda részére készül a 25*33 méteres 220 cm vízmélységű feszített víztükrű nagymedence. A 20*30 méter pályaigényű vízilabdát hosszában játsszák, míg az úszás részére keresztirányban 13db, 25 méter hosszú sáv fér el. A kétirányú használat teszi szükségessé a kétirányú lelátót.
Lelátók
Az épület alapvető két fő célja az úszás és a vízilabda edzés-oktatás. A sportrendezvények, versenyek és mérkőzések megrendezéséhez szükséges a nézők, kísérők befogadása. A tervezett épület 276 fő néző befogadására alkalmas. A lelátótervezésénél figyelembe vettük, hogy az úszást a rövid, míg a vízilabdát a hosszú oldal mentén elhelyezett lelátóval lehet jól figyelemmel kísérni.
Az öltözők tervezésénél figyelembe vettük az egyéni(délutáni) úszásoktatás, csoportos ill. iskolai úszásoktatás és a nem önálló korosztályok igényeit is.
Finn- és infraszaunák a lakosság igényei mellett a versenysport edzéseinek kiegészítését is szolgálja, lehatárolható funkció. Pihenő és merülő medence kapcsolódik hozzá bel- és kültéren egyaránt.
Az épületben helyet kapnak olyan kiszolgáló egységek is, amelyek komplex szolgáltatást lehetővé téve segítik az infrastruktúra hasznosíthatóságát (büfé, kondicionáló terem, tárgyaló, értékmegőrző).