Öt nap alatt három nemzetközi versenyen indultak kerékpárosaink !

2024-05-24

Mármarosi Manuel első győzelme, Alexa második dobogója a Liga kupában !

Április 27-én szombaton a dudincei kritériumon kezdték a három versenyből álló versenysorozatukat kerékpár szakosztályunk tagjai. Ezt a vasárnap a krupinai hegyi körverseny követte. Majd a Szekszárd GP május elsején zárta a sort. A versenyzőink 3. napot a fáradság ellenére győzelemmel és dobogós helyezéssel  fejezték be !

Szlovákiában a kritériumon az először az U13 fiúk 6 körös futamon indultak itt Mármarosi Manuel 10. lett. Az U15 fiúk nagy átlagú 15 körös futamán pedig, Mármarosi Marcell végig az élmezőnyben tudott maradni, de ez így is csak 35. helyre volt elég, Rádi Noel 50. lett. Alexa a 9 körös lányfutamban az élboly utáni csoportban volt, 19. tudott lenni.

Vasárnap Korponán a nagy hagyományokkal rendelkező nehéz hegyi körversenyen a 29. Nagydíjon vettünk részt. Cseh, szlovák, lengyel, osztrák és persze magyar versenyzőkkel a mezőnyben. A hegymenetben még fejlődnünk kell: Manuel 12. Marcell 35. Noel 46. a lányoknál pedig Alexa a 15. lett.

Szerdán a Szekszárd GP MKSZ Liga kupa következett a Sport utcában 3,2 km-es körben. Itt végre sikeresek voltunk a nemzetközi mezőnyben is: Manuel győzött, Alexa sprinten a harmadik helyet szerezte meg, Marcell a 10. lett, Noel sajnos bukott és nem tudta befejezni, Simon pedig egy hetes betegség utáni első erőpróbáján a 13. lett.