4 tizedmásodpercen múlt a döntő !!! :(

2021-07-09

Szemerei Levente remekül küzdött az U23-as Európa Bajnokságon 3000 méteres akadályfutásban. A harmadik és egyben utolsó futamban nagyon jól tudták a fiúk, hogy milyen tempó, milyen időeredmény kell ahhoz, hogy akár heten is a vasárnapi döntő résztvevői lehessenek. Ugyanilyen jól tudta ezt Levente is, és mindent megtett, hogy az élmezőnnyel tartsa a lépést. Erős volt a 2000 méteres részidő, és ebből még az utolsó körben fokozták a tempót. Középtávfutónk ekkor már kicsit leszakadt az élen futóktól, de az esély az utolsó pillanatig meg volt a továbbjutásra.

Levente végül 8:52.03-mal, hetedik helyen ért célba, és gyorsan kiderült, hogy mindössze négy tizedmásodperc hiányzott a döntőbe jutáshoz. Összesítésben végül a tizenhetedik helyen végzett. Büszkék lehetünk Leventére, aki sokadik kontinensbajnokságán bizonyította, hogy az élmezőnyhöz tartozik.