114. Mezei Futó Magyar Bajnokság – Gödöllő, 03.19.

2022-03-21

Népes mezőny gyűlt össze Gödöllőn, a 114. Mezei Futó Magyar Bajnokságon. A kastély parkjában kialakított futópályán a Szekszárdi Sportközpont Nkft. atlétái is rajthoz álltak. A napsütéses időben értékes helyezéseket gyűjtöttek középtávfutóink.

Az U16-os fiúk 4500 méteres versenyében Végh Zsombor negyedik helyen végzett. Mindössze kettő másodperccel maradt le a dobogóról. Gyányi Zsombor Buda az U18-asok 6000 méteres versenyében szintén az élmezőnyben ért célba – ötödik lett. Az ifi csapat – csupa 2006-os – Gyányi, Mészáros, Plessz összeállításban 50 helyezési ponttal szintén az ötödik helyet szerezte meg.

Ezzel a versennyel a mezei szezon is befejeződött. Bő egy hónapos felkészülés után kezdődnek majd a pályaversenyek.