Szekszárdi Sportközpont

Atlétikai Csapatbajnokság – Elődöntő – Nyugati csoport

2016-05-04

A Szekszárdi Sportközpont NKft. május 14-15-ei hétvégén rendezi a Magyarországi Atlétikai Csapatbajnokság nyugati csoportjának elődöntőjét. Érdemes lesz kilátogatni a pünkösdi hétvégén a Szekszárdi Atlétikai Centrumban, hiszen például Pars Krisztián is a dobókörbe fog állni.

A 2014-ben bevezetett atlétikai csapatbajnokság célja többek között az aktív atletizálás értékének növelése, a minőségi versenylehetőségek biztosítása, a közösséghez tartozás érzésének erősítése, és a sportág közelebb hozása a nézőkhöz, szurkolókhoz.

A versenyen olyan sportolóknak is szurkolhatunk, akik már riói olimpiai kvótával rendelkeznek:

Csere Gáspár – marathon (BEAC)

Erdélyi Zsófia – marathon (UTE)

Rácz Sándor – 50km gyaloglás (UTE)

Madarász Viktória – 20km gyaloglás (UTE)

Szabó Barbara – magasugrás (UTE)

Papp Krisztina – marathon (UTE)

Krizsán Xénia – hétpróba (MTK)

Pars Krisztián – kalapácsvetés (Szombathelyi Dobó SE)

 

A már kvótával rendelkező sportolókon kívül is sok ismert versenyző látogat Szekszárdra:

Bakony-Balaton Team:

Orbán Éva (VEDAC) : Universiade aranyérmes, 3-szoros olimpikon, világbajnoki 8., 9-szeres országos bajnok, kalapácsvető

Pásztor Bence (VEDAC) : Ifjúsági világbajnok, 2-szeres junior világbajnoki ezüstérmes, U23 Európa-bajnoki bronzérmes kalapácsvető

 

Németh Pál Dobóakadémia:

Pars Krisztián (Szombathelyi Dobó SE) : Olimpiai bajnok, 2-szeres Európa-bajnok, 2-szeres világbajnoki ezüstérmes, U23 Európa-bajnok, 5-szörös Téli Dobó Európa Kupa-győztes, 11-szeres magyar bajnok kalapácsvető

Gyurátz Réka (Szombathelyi Dobó SE) : Ifjúsági világbajnok, Junior világbajnoki és Európa-bajnoki ezüstérmes, korosztályos bajnok és csúcstartó kalapácsvető

Halász Bence (Szombathelyi Dobó SE) : Junior Európa-bajnok, Ifjúsági Olimpiai Játékok  ezüstérmes, korosztályos bajnok és csúcstartó kalapácsvető

 

UTE-MTK:

Krizsán Xénia (MTK): U23 Európa-bajnok, Junior világbajnoki ezüstérmes, világbajnoki 9., 8-szoros magyar bajnok hétpróbázó

Nguyen Anasztázia (MTK) : 10-szeres magyar bajnok egyéniben és váltóval (szabadtéren és fedett pályán), fedett pályás Európa-bajnoki és fedett pályás világbajnoki résztvevő sprinter (100m, 200m)

Szabó Barbara (UTE) : 8-szoros magyar bajnok (szabadtér, fedett pálya), Európa-bajnoki döntős magasugró

Madarász Viktória (UTE) : világbajnoki 15., Európa-bajnoki 12., Gyalogló Világkupa bronzérmes, 10-szeres magyar bajnok (szabadtér, fedett pálya), országos csúcstartó gyalogló

Papp Krisztina (UTE) : U23 Európa-bajnok, 2-szeres olimpikon, 10 000m Európa Kupa bronzérmes, 24-szeres magyar bajnok (szabadtér, fedett pálya), Félmarathon világbajnoki 11. hosszútávfutó

A kétnapos program részletes menetrendje:

Magyarország Atlétikai Csapatbajnoksága

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt és sportbarátot!