Kiemelkedő eredmények születtek a 110. Mezei Futóbajnokságon

2018-03-21

110. alkalommal rendezték meg Kecskeméten a Mezei Magyar Futóbajnokságot, amelyen évről évre részt vesznek a Szekszárdi Sportközpont legjobb futói is. A versenyt nyugodt szívvel nevezhetjük az ország egyik legrangosabb futórendezvényének, hiszen a 9-10 éves korosztálytól a felnőtt abszolút mezőnyig rendeznek itt futamokat.

A zord időjárás ellenére elképesztően népes mezőny jött össze, több mint 400 sportoló mérte össze tudását. Most volt a legszembetűnőbb, hogy a Sportközpont KölyökAtlétika programja milyen sikeres, hiszen nemcsak az idősebbek között, hanem a legfiatalabb korosztályokban is rajthoz tudtak állítani versenyzőket.

Természetesen részt vett az atlétika szakosztály válogatott futója, Szemerei Levente is. Levi kemény és kitartó edzésmunkájának köszönhetően a gyönyörű második helyet szerezte meg. Erejét mutatja, hogy időeredménye a felnőtt mezőny abszolút harmadik helyére lett volna elég! A fiatal sportoló edzőjével, Szőke Gergővel a nyári junior világbajnokságra készül, ahol majd 3000 méter akadályfutásban kell felvennie a kesztyűt a világ elitjével.

Külön kiemelendő a Felkl fivérek gyönyörű szereplése. Dominik az U11-es korosztályban aranyérmet szerzett, Benjámin pedig az újoncok között 3000 méteres távon 5. lett egy roppantul erős mezőnyben.

Szekszárdi eredmények:

U11 (1000 méter)  Felkl Dominik 1. hely
U13 (2000 méter)  Deli Bence 10. hely – Plesz Gábor 31. – Máté Zsombor 32. (csapat 5. helyezés)