Váltófutó Magyar Bajnokság 2021, Kecskemét

2021-05-09

Kecskeméten rendezték meg a szabadtéri szezon első országos bajnokságát, a Váltófutó Magyar Bajnokságot. Szeles, ám napsütéses időben a Szekszárdi Sportközpont atlétika szakosztálya nyolc váltót indított a versenyen. A szokásosnál népesebb mezőnyben ezúttal az érmek elmaradtak, de atlétáink sok szép helyezést értek el. A váltó bajnokság kiválóan alkalmas a csapatépítésre is, hiszen az egyetlen olyan pályabajnokság, ahol minden korosztály számára írnak ki versenyt.

U14 kategóriában mindkét nemben indult váltónk, mindkét versenyszámban 4×100 és 4×600 méteren. A népes mezőnyökben – 4×100 méteren például 21 váltó indult – az idei évben a tapasztalat szerzés volt a fő cél legfiatalabb versenyzőink számára. A fiúk 4×600 méteres váltófutásában csapatunk a hetedik helyn végzett a Molnár Gergő, Felkl Dominik, Bíró Botond, Orbán-Zaják Péter kvartettel. Az U16-os fiúk 4×800 méteres váltója Deli Bence, Mészáros Balázs, Végh Zsombor, Gyányi Zsombor összeállításban az ötödik helyen végzett. Az U18-as 4×100-as női váltónk – az ifjúsági korú Posta Flóra és Frei Nóra mellé Töttős Eszter és Kiss Kata Ramóna versenyzett fel – futam ötödikként éppen kicsúszott a döntőből. Ugyanebben a korosztályban férfi váltónk remek futással és váltásokkal, futam másodikként jutott döntőbe. A jó váltásokat és a jó futást a döntőben is sikerült megismételni, 45.04-es idővel végeztek az ötödik helyen. A csapat tagjai Barna Tamás, Szilágyi Péter, Szabó Máté, Péceli Tamás voltak. Szintén az ifjúságiaknál a 4×1500-as férfi váltónk hatodik helyen ért célba Hahn Máriusz, Istlstekker Balázs, Maczkó Zsombor, Barna Tamás összeállításban.